<

85 років Світового Лідерства!

Хмаринка тегів

Інформація

Загальна інформація

В даний час подача лікарських засобів через небулайзер посідає одне із провідних місць в сучасному інгаляційному лікуванні хворих з хронічними хворобами органів дихання, особливо при загостренні цих захворювань. З допомогою небулайзерної терапії можлива ефективна доставка препарату в звичайних і високих дозах, що має різносторонню дію: протизапальну, бронхолітичну, муколітичну і антибактеріальну. Сучасні небулайзери створюють аерозоль необхідного розміру: від 0,5 до 5,0 мкн. Раціональне застосування небулайзерної терапії дозволяє проводити не лише лікування, але і профілактику хронічних хвороб органів дихання, що супроводжуються обструкцією.

 Інгаляційна терапія своїм корінням сягає глибини віків. Застосування інгаляційної терапії почалось з древніх часів в Китаї, Єгипті, Індії: перший його опис був приведений в Аюрведі більш ніж 4000 років тому. Один із перших апаратів для розпилення рідин с метою інгаляції був запропонований Шнедером і Вальцем в 1828 році. Портативний прилад для цих цілей створив французький вчений Салес – Гірон в 1859 році.

Аерозоль представляє собою сукупність частинок рідких лікарських  речовин, що розпилюються за допомогою різних інгаляторів. Розповсюдження аерозолю відбувається наступним чином. В процесі розпилення потік частинок з деякою швидкістю направляється в дихальні шляхи пацієнта. Великі частинки, рухаючись в цьому напрямку і одночасно опускаючись швидко опускаючись донизу під дією сили тяжіння, зустрічають перешкоду у вигляді стінок верхніх дихальних шляхів і осідають на них. Маленькі частинки набагато швидше зупиняються від опору повітря, втрачають швидкість, як би повисають в потоку вдихаємого повітря. Вони рухаються з цим потоком, повільно випадаючи під дією сили тяжіння. Верхні дихальні шляхи потік повітря проходить з великою швидкістю, і маленькі частинки випасти з нього не встигають. Лиш потрапивши в нижні відділення бронхів, де потік сповільнюється і стає ламінарним, маленькі частинки отримують достатньо часу не те, щоб осісти. Чим дрібніші частинки  аерозолю, тим довше вони залишаються в потоці вдихаємого повітря і тим глибше проникають в дихальні шляхи.

Сьогодні в залежності від виду енергії, що перетворює рідину в аерозоль, розрізняють основні типи небулайзеров:

 

  • Компресорні ( використовують потік повітря для генерування аерозолю)
  • Ультразвукові ( створення аерозолю під впливом ультразвукових коливань, створених п’єзоелементом)
  • Меш – небулайзери ( створення аерозолю шляхом продавлювання ліків через сітку-мембрану)